Enocta LMS Uygulamasında TLS v1.0 Desteğinin Devre Dışı Bırakılması ve TLS v1.2’ye Geçiş

Enocta LMS Uygulamasında TLS v1.0 Desteğinin Devre Dışı Bırakılması ve TLS v1.2’ye Geçiş

Kurumların kullandıkları dijital hizmetlerde güvenliğin önemi her geçen gün daha çok artıyor. Enocta olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde verilerinizi güvenli tutabilmek adına teknolojideki değişimleri yakından takip ediyor ve gerekli güncellemeleri hızla gerçekleştiriyoruz.

Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) v1.0 şifreleme protokolünde keşfedilen bazı güvenlik açıklarından dolayı, TLS v1.0 artık güvensiz sayılmakta. TLS v1.0’da çıkan POODLE, BEAST, CRIME adı verilen açıklar sebebi ile bağlantı HTTPS bile olsa, bu teknoloji belirli riskler taşıyor.

Bu risklerden ötürü, Enocta Eğitim Platformu (EEP) sistemlerimizde TLS v1.0 desteğini 17 Kasım 2019 tarihinde tamamen devre dışı bırakacağız. Sistemlerimize erişiminizde ve çalışmalarınızda aksama olmaması için, bu haberi ve aşağıda linkini paylaştığımız dokümanı teknik ekiplerinizle ve ilgili diğer birimlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

TLS v1.1 desteğinin de 2020 itibariyle kaldırılması planlandığından, müşterilerimizin TLS v1.2’ye uyumluluk ile ilgili çalışma yapmalarını rica ediyoruz.

Konuyla ilgili tüm sorularınız için Enocta Destek Ekibi’ne dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Menü